DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
      2024       2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Modellbau-Messe Wien 27.10.12


Dobře organizované a profesionálně komentované vystoupení rakouských modelářů letos opět doplnila česká účast. Na poměrně velké ploše sice bylo ještě víc modelů, ty české sem mezi nimi neztratily - jednak kvalitou a jednak vytrvalým odmítání ježdění pouze v určené hodiny. Z modelů stojí za zmínku třeba funkční mikropilotová souprava, traktor s funkční žací lištou nebo pěkně zpracovaný nakladač Hanomag. Silnou disciplínou rakušáků je požární útok, letos byl nově doplněný českými cisternami a žebříkem. U stavební techniky zase bylo možno sledovat hmotnosti naložených náklaďáků díky váze upravené pro průjezd vozidel.

Další foto tady, a tady, video z požárního útoku tu.


Model Hobby 27.-30.09.12

Letošní pražský veletrh nezklamal pověst největší akce roku a na obrovské ploše vytvořené ze tří silnic, dvou stavenišť, tří mostů, tří skladišť a několika parkovišť bylo opět možné sledovat spousty strojů a vozidel neúnavně pracujících od rána do večera. Letos mělo dojít i na pokládku kanalizace, ale kvůli technickým potížím s jeřábem došlo jen na provádění výkopu a jeho zavážení, což byla celkem riziková činnost. V jednu chvíli se tu sešlo dokonce devět funkčních sklopek včetně agrovky, kontejnerovky a ještě traktorů s vlekem, takže stavební stroje mohly naplno pracovat a hliněný polygon byl za chvíli rozkopaný křížem krážem. Dakaristi, kteří se sešli v hojném počtu, konečně měli vlastní polygon a sesbírali i několik medajlí. Jen provoz ve skladu vázl a ožil až v neděli, protože skladník-střídač makal na sklopce od bagrem a na ještěrku už nezbyl čas.Další fotogalerie tady, tady, tady, tady, tady od italských kolegů a tady od rakouských kolegů.

Ještě přidávám odkaz na Milošovy videa, které celé dění zachytily v pohybu.
Na prvním probíhá bagrování kanalizace a je vidět, že jízdu s přívěsem zapojeným vpředu bych měl víc trénovat .
Na druhém převládá UDS při práci na odkopání svahu nad starým potrubím.
A tady je oficiální video pořadatele a ještě Petrovo video ze soboty.


Truck Sraz Zlín 26.-27.08.12


.
Už po čtvrté sem jako téměř místní doplnil skupinu modelářů s doprovodným programem na srazu. Přestože účast měla být vysoká, nakonec jsme se tam sešli jen čtyři, ale i tak byly silnice i parkoviště slušně zaplněné. Nemohl chybět Helmut s ještěrkou a silničáři s dodávkou, kteří se pohybovali mezi australskými a evropskými tahači. Celodenní provoz až do tmy byl výbornou zkouškou pro upravenou konstrukci šipky, která vydržela všechno, na rozdíl od ještěrky a jedné Scanie, které potřebovaly servisní zásah už během dne.Další fotogalerie u Franty a Pavla.


Lutopecny dětský den 30.06.12


Tato akce byla doslova vypečená, protože bylo vedro jak na sahaře a tak přestávala fungovat hydraulika, elektronika i řidiči. Naštěstí při takovém počtu zůčastněných pořád někdo s něčím nakládal a jezdil, takže diváci nebyli ochuzení o pohyblivé vozdla, ale naopak byli navíc ochlazení z funkční hasičské Tatrovky. V tom pařáku se ani mě nechtělo rozkládat skladiště, ale naštěstí dorazili Koutníkovi kteří to jejich neváhali rozložit a provozovat, tak jsem chvilku nakládal tam.


Další fotogalerie třeba tu a tady.


Truck Arena Piešťany 15-17.06.12


Ahoj, já jsem Helmut, pocházím z Německa a v současnosti dělám řidiče pro jednu firmu na Zlínsku. Zúčastnil jsem se
srazu trucků v Piešťanech a tak sem si řekl že by nebylo špatné popsat vám jak to tam probíhalo.
Mám i pár fotek, začnu touto abych se představil:

Bylo tam několik zajímavých vozidel, ale fotil jsem jen některé, například Severní Hvězda vedle které jsem stál na parkovišti:

Na focení ale nebylo času, bylo potřeba pracovat a přepravovat kubíky zeminy, palet a jiného zboží a tak
jsem střídal dodávku s náklaďákem a ještěrkou a dělal co bylo zrovna potřeba.

Několikrát bylo potřeba i opravovat poškozené stroje a tak jsme spolu s kolegou z MANu dumali nad
možnými závadami a jejich opravou, pak mi ukazoval co všechno má a nemá v autě.

Při čištění korby jsem potkal další kolegy ze Slovenska, dali jsme řeč, mezitím jsem mu ometl šving a potom jsem
dělal vazače při nakládání jeho nového podvozku, na který plánuje sklopku.

Kvůli poruchám se práce zpozdily až do tmy , technika na to byla vybavená a připravená a tak se dělalo až dlouho do noci.


Zdraví Helmut :-)
Kollege foto hier von Letrans.


Horní Ředice sportovní den 09.06.12


Byl jsem požádán organizátorkou sportovního dne v Horních Ředicích, zda by bylo možné zajistit doprovodný program s modely kamionů. Jelikož všechny ostatní kluby a skupiny měli nějakou akci, sehnal jsem ještě několik dalších modelářů a dorazili jsme na místo, kde jsme společně začali připravovat určený prostor. To bylo bez klubových silnic o něco složitější, ale pomocí smetáku, pásky, koberců, plotů, popruhu a hlíny se nám podařilo vytvořit plochu se dvěma skladišti, parkovištěm a pískem ohraničenou cestami. Pak už nic nemohlo (kromě vyjasnění přednosti v jízdě) bránit modelům v provozu a tak se na improvizovaných cestách proháněly kamiony, náklaďáky, traktor a občas i osobní vozy. Později došlo i na další prosbu organizátorů a to půjčování modelů dětem. Ze začátku se většina zájemců snažila udržet zapůjčené vozidlo na cestě a přitom jezdit ohleduplně, ale postupem času se někteří zvrhli v piráty silnic a to už bylo potřeba zakročit odebráním vysílače. Naštěstí kromě jedné vážnější nehody v nepřehledné zatáčce k výraznějším obětem na modelech nedošlo. Nezbývá než poděkovat všem zůčastněným a těšit se na další podobné akce.
Bohužel jsem zapoměl doma foťák tak fotky jen od kolegy:

Oficiální fotogalerie tady.

Dětský den Westfalia Hustopeče 02.06.12


Sobotní odpoledne na dětském dni zpestřovala malým i velkým návštěníkům mimo jiné i účast klubu z Kobylí a jejich kamiony a stavební technika. V převaze byli tahače a silniční vozidla, ale byla tu i zemědělská sekce s traktory a kombajny a samozřejmě sklopky a nakladače různých velikostí. Náš skladník sice měl provozovat stavebniny, ale kšeftoval se vším možným od dřeva, cihel přes trubek až po kabely.Další fotogalerie tady, tady, taky tady a tu.

Motosraz Žatčany 26.05.12


Kamiony na motosrazu asi nejsou úplně obvyklé, ale v Žatčanech u Brna se objevily i spolu se stavební technikou jako součást doprovodného programu. Sešlo se tu celkem dost zajímavých strojů, například šving, který v horku zaléval zeleň, jeřáb který nejdřív nakládal toitoiku na vozík a potom asistoval při opravě upadlého kola nakladače v terénu, kde nešel použít hever ani vyprošťovací VT-34. Kromě hlíny, obkroužené silnicemi vlnitými jak ostravská dálnice, tu bylo i malé skladiště a dakarský polygon.
Další fotogalerie zde a pár videí tu a tu .


Novosedly Den matek 13.05.12


Už druhým rokem se konal v Novosedlech den matek za účasti modelářů, které přivítalo známé školní hřiště a žlutý písek. Letos sice v menším počtu, ale se stejným odhodláním probíhalo skládání palet, doprava písku, zarputilé zdolávání sypkého terénu i dovádění v rychlých bugynek na ploše. To vše s takovým zaujetím, že někteří pokračovali v činnosti i po skončení hlavního programu a odchodu všech návštěvníků.
Neměl sem foťák takže obrazová dokumentace akce je jen minimální:

Dalších pár fotek: na liazáckém fóru.


BESKYD MODEL KIT SHOW 05.05.12


Beskyd model kit show je poměrně velká modelářská akce na severu Moravy a letos sem se jí jako součást doprovodného programu účastnil i já, abych vylepšil poměr sklápěček a bagrů. Mercedes tu byl trochu vyjímkou, protože ostatní auta měly hnané všechny kola, skvělou průchodnost terénem a většina z nich byly přímo Tatrovky, což by mohlo na řidiče Mercedesu působit celkem depresivně, ale opak byl pravdou a řidič si užíval nejen kroužení kolem hromady, ale i řízení volných strojů které opustili jejich strojníci kvůli drobným závadám. K dispozici byla hromada štěrku vylepšená stromky a hojně využívaným brodem, kde řádily především Tatrovky.
Počasí vyšlo perfektně, návštěvnost byla také vysoká, takže bylo pořád na co koukat.Oficiální stránky zde, foto a reportáž od Davida zde.


Slavičínský Šikula 24.03.12


Letošního dvanáctého ročníku se oproti loňsku účastnilo víc modelářů i modelů, ovšem na stejně malém prostoru, takže kromě "půlskladu" tu byla i skládka jednoho druhu kameniva odsluhovaná UNCákem a skromné autodílny. Samozřejmě nemohla chybět autoškola, která pro loňský velký zájem posílila vozový park o zánovní BMW, které sloužilo nejen pro samotnou jízdu, ale i pro nácvik vlečení jiného vozidla a jízdu s vozíkem.Další fotogalerie zde.

FOR MODEL Olomouc 03-04.03.12


Olomoucký veletrh byl letošní první velká akce, takže se na ni sjela spousta natěšených modelářů. Během soboty byl nepřehlédnutelný Igorův dokončený jeřáb, kterým zdvíhal co se dalo - nejdřív nosníky lávky, pak rozebíral mostní konstrukci a nakonec za asistence silničářských dělníků měnil kontejnery na návěsu. Kromě něj bylo vidět i několik kamionů, ještěrek, sklopek a jiné techniky na celé ploše.


V neděli už bylo modelů i návštěvníků o něco méně, ale i tak se pořád něco dělo.© Michal Boček 2011