DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
      2024       2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Domažlický modelář 11.12.2017


Po loňském roce, kdy se akce nekonala, jsme letos vyrazili opět zakončít sezónu do domažlické sportovní haly. Je to sice na druhém konci republiky takže člověk stává ve tři ráno a stráví čtyři hodiny v autě, ale stálo to za to! Velká hromada hlíny výborné kvality, která se dala skvěle nakládat i po ní jezdit, prakticky nevyčerpatelná zásoba sklopek i stavebních strojů, simulace dne a noci, výborná parta lidí a vynikající organizace. Nemůžu než domažlickému klubu vyseknout poklonu .

Něco fotek má i Riči.


Veletrh hraček OVA 27-29.10.17


V pátek jsme připravili plochu a v malém počtu zahájili jízdy. Připravená hlína byla pro slabší stroje nepoužitelná a tak se dění koncetrovalo jednak na písku a pak na opačné straně operoval Jarosch team s americkými kamiony. V sobotu už doraily posili kolegové s robusní technikou, ale do tvrdé hlíny se jim taky nechtělo a tak se budoval nájezd z písku. V neděli jsme zůstali uplně bez bagru a tak se hlavně pracovalo ve skladu a zachraňoval to malý ještě nedostavěný smykový nakladač.
Polygon Sokolnice 07.10.17


Tentokrát se akce nekonala přímo na polygonu, ale v jeho těsném sousedství - Michal potřeboval zapískovat bahnitý trávník a tak vymyslel že by nebylo špatné rozvážet písek pomocí modelů. Koupil fůru písku před barák, udělal guláš a pozval kamarády aby na tom zapracovali. Písek se nakládal venku, a přes sérii ramp byl auty dopravován na dvůr, kde ho potom rozprostíral nakladač na požadovanou tloušťku. Sklopek i nakladačů bylo dost a tak práce pěkně pokračovala až mě samotného překvapilo kolik materiálu jsme převezli. A testování závory a odpružení kabiny Tatrovky bylo úspěšné - vše funguje jak má.


Další fotogalerie od Lucky tady.

Dětský den Lutopecny 01.07.17


Přes léto ty modelářské akce docela flákám, a tak sem se objevil až v Lutopecnách. Jirka sehnal dvě hromady skvělého materiálu - podrcený beton. Volně nasypaný šel dobře nabírat a po udusání zůstal pevný i po vysušení sluníčkem a dalo se po něm jezdit. Z hromad jsme udělali pískovnu a dva nakladače v ní nakládaly materiál který se odvážel na skládku kde ho další nakladač rovnal. Michal přivezl osmikolu Volvo od Lesu - pěkný stroj, ale chce to doladit nějaké muchy. Fotky zatím nejsou.


Slavičínský Šikula 01.04.17


Na Apríla jsme dorazili do Slavičína podpořit místní každoroční soutěž mladých kitařů. Jelikož máme plac na korbeci, nejde použít hlína, která by se do koberce mohla zašlapat, ale pouze piliny. Těmi ortodoxní sklopkaři opovrhují, ale s trochou barevného posypu se z nich taky dá udělat pěkná krajinka na bagrování. Auta sice nevozí skoro žádnou zátěž a boří se to, ale oko diváka v tom nevidí rozdíl. Snažil sem se ještěrkou odklízet padlé stromy a křoví, ale nakladač byl ve svém pracovním prostoru nekompromisní k čemukoliv cizímu. Proběhlo také testování záporového pažení které v takové trošce pilin moc nedrželo - bude potřeba to zkusit na nějaké větší akci.
FOR MODEL Olomouc 10-12.03.17


Oproti loňskému ročníku jsme letos dostali k dispozici o poznání větší plochu, a tak i když nás bylo víc nebylo to nijak stísněné. Rašelina sice byla klasicky suchá a sypká, ale díky obětavé práci kropičů a kopáčů se ji podařilo dostatečně navlhčit, takže potom vůbec neprášila a šlo po ní dobře jezdit. Navíc na druhé straně plochy byl druhý polygon s pískem takže prostoru pro nakládání bylo dost. V pátek sem hlavně dodělával dekorace plochy a oživoval všechny stroje tak sem se k pořádnému ježdění dostal až odpoledne. Zato v sobotu sem nejdřív sehnal bagristu s Broytem, a prováděli jsme výměnu potrubí ve vozovce. Tato dlouho nepředváděná činnost spočívá ve vykopání starého potrubí, odvezení na skládku, a přivezení a pokládku nového potrubí včetně zasypání. Padlo na to několik baterek ale práci jsme nakonec úspěšně dokončili. V neděli jsem se pak přesunul do skladu a skládal přistavené kamiony.
Váha dostala zábradlí, povrchovou úpravu a lepší software, ale potvrdilo se že to chce lepší displej protože na něj nevidí ani lidi ani modeláři.

Za povšimnutí stojí kouřové efekty při startování Jirkového bagru a drobotina zaujatá Honzovým nakládáním:

Další fotogalerie od Petra, Štěpána a Ričiho.


Strážnické poježdění 22.01.2017Do Strážnice sem letos dorazil netypicky až v neděli ráno a jen s jednou bednou a jedním funkčním modelem. Plocha už byla nachystaná z večera tak nebylo potřeba velice nic chystat, tak jsem rovnou nastoupil s ješterkou k Otýpkům do skladu a začal nakládat. Většina zboží se vozila k Michalovi na stavbu a tak jsme zkoušeli jak se mu povedla generálka mého bývalého Sprintera - podvozek mu šlape na jedničku. Jelikož se mě poměrně brzo vybil foťák, tak mám jen dvě fotky, ale ostatní budou mít určitě fotek dost.

Třeba hned od Ričiho.

© Michal Boček 2017