DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2024       2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Slavičínský šikula 06.04.2024


Tentokrát sme byli jen tři - já a Juricovi, a ještě odpoledne dorazil na chvíli Radek s traktorem. Na malý prostor to ale stačilo - připravili jsme si provádění výkopu propustku. Výkop a odstranění starého potrubí není problém, to už máme několikrát odzkoušené, ale posledně jsem dost bojoval s pokládkou nového. Ruka na tahači má totiž omezený rozsah a nejde vytočit před kabinu. Ve stísněném prostoru poloviny silnice jsem nemohl najet tak, abych dosáhnul na vlek a zároveň i do výkopu. Tentokrát jsem to zkusil z mostu a bylo to mnohem lepší. Je sice potřeba na chvíli silnici uplně uzavřít, ale to pujde vyřešit dočasnýma dopravníma značkama. Vytěžená zemina se odvážela do zásobníku z mobilních stěn - nově vyrobené rohové kusy se osvědčily a pro rovnání stačil i malý buldozer. Vedle výkopu pak fungoval i sklad. Vojta přivezl malý mrštný vysokozdvižný vozík a nakládaly se palety a pak i stromy pro výsadbu. Problémy s lany na zdvih se podařilo opravit a po přidání zátěže protiváhy fungoval až do konce.


RC truck fest 22-24.03.2024


Byli jsme pozvaní od Pepy na RC truck fest který se konal celý víken na výstavišti v Českých Budějovicích. Příprava ale probíhala už od čtvrtku. My sme dorazili v pátek po poledni, a jelikož už byly silnice a hlína rozložené, zbylo nám už "jenom" dokončování. "Jenom" píšu schválně v uvozovkách, protože sme končili po desáté večer, a ještě by pořád bylo co dělat. Stranou od hlavní hromady hlíny, kde byl podle očekávání celý víkend nával, jsem udělal naši klasickou opravu propustku. Díky tomu že na přípravu bylo tolik času, podařilo se mě udělat poměrně reálně vypadající okolí násepu. Během víkendu pak proběhlo vybagrování obou polovin, položení nového mostu a zasypání.

Akce to byla obrovská ať už plochou, účastí nebo propagací, ale myslím že docela kvalitní. Kromě vlastních silnic a modelů jihočeští kluci měli spoustu statické dekorace, která sice nic nedělá, ale dotváří obraz pěkné krajiny. Snad jen uspořádání by mohlo být trochu lepší - klikatost některých cest byla extrémní, při šířce plochy divák doprostřed skoro neviděl a hromada hlíny byla jen na jednm místě a na to kolik jí tam bylo se moc nevyužila na dotvoření krajiny.

Pár fotek od propustku:

Další fotky a videa : přehledné video celé akce, fotky od Jirky Hoška.


MoSo 7 9-10.03.2024


Sedmé Moso se nekonalo v obvyklém předvánočním termínu, ale bylo přesunuté až těsně před jarní akce - důvod byl že jednak nebyl čas, a taky kvůli přiblížení příprav. Dosud jsme před vánoci opravovali a tvořili nové doplňky, ale pak člověk celou zimu čekal do první jarní akce aby je mohl použít.
Účast byla menší, ale i tak se v sobotu udělala spousta práce - opravy a malování nových silnic, rohové dílce opěrné stěny, další plastové svodidla, oprava palety a beden, stromků, a další drobné věci. Díky kluci!

V neděli jsme si pak udělali malý polygon a začla zábava z jiného soudku - odkop sesuvu, deponování, výkop torza tanku z II.sv .

© Michal Boček 2024