DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Modellbaumesse Wien 26.03.13


Na rozdíl od Prahy, kde sem vozil hlavně hlínu ve sklopce, sem si do Vídně přivezl jen malý areál zařízený na prodeji uhlí, dřeva a palet, a nakladač s valníkem k tomu.
Nejřív bylo potřeba výhodně nakoupit celý kamion uhlí a dřeva a nechat si ho přivést, ale uhlí bylo málo takže ještě přijel traktor s vlečkou.

Potom se podle objednávek zákazníků nakládalo a odváželo palivo až do domu nebo do přistavených vozidel - kromě hasičů, kteří přijeli zkontrolovat protipožářní předpisy.

No a v mezičase sem stíhal fotit zahraniční vozy i české aktivity na place.

A odkaz na video (jedno z mnoha) a foto od Martina;
a galerie hradeckého a pořádajícího klubu, zemědělců z Prahy a jedna obsáhlejší od Letransu.


Modelhobby 2013 09-13.10.13


Letos byl veletrh díky nezajištěným vstupům a ploše pro mě ze začátku docela nejistý, ale nakonec jsme se bez problémů dostali dovnitř a plochy bylo taky dost. Protože už nemám funkční ještěrku, tak sem větši času trávil za volantem sklopky a podílel se na budování násypového tělesa, což zahrnovalo nejen vození hlíny, ale i shánění chybějícího pažení a popohánění strojníků. Také sem testoval vlek - pružení a provizorní sklápění se skvěle osvědčilo, zbývá ještě vyrobit a odzkoušet ostatní elektroniku. Neplánovaně bylo odzkoušeno i převracení zpátky na kola, když sem blbě zacouval do hlíny. Dost letos makali zemědělci, kteří nejen převáželi hlínu na násep, ale měli na starosti i čištění silnic a vážení vozidel. Naopak kamionová sekce mě přišla oproti očekávání nějaká slabší.

Další fotogalerie od Martina, zemědělců a pořádajícího klubu,
a nějaké videa od Martina, Miloše, dalšího Miloše.

Truck Sraz Zlín 22-25.08.13


Letos organizace doprovadného programu s modely kamionů připadla na klub z Kobylí a podařilo se sestavit poměrně velkou silnici neobvyklého, ale funkčního tvaru. Kromě naleštěných kamionů nemohly chybět ani pracovní stroje a sklopky; mezi nimi se poprvé ukázal i jeden starý HON, který se s úspěchem zapojoval do nakládání hlíny i siláže. Makalo se celý den a díky osvětlení na bagru i dlouho do noci.Další fotogalerie tady a tu a video od Pepy tady.


Dětský den Lutopecny 29.06.13


Jelikož jsme neměli silnice, bylo potřeba příhodné prostředí pro modely vytvořit jinak. Jedna půlka hromady se proto změnila na oplocenou pískovnu, kde se bagrovalo, a na druhé straně kluci udělali parádní starý důl kde Roman zkoušel odstřely. Obě půlky spojovaly to cesty vyježděné v prachu, po kterých sklopky převážely materiál z pískovny na haldu. Počasí vyšlo perfektně, takže se vedle předvedli i kolegové letečtí modeláři.Vilémovice 22.06.13


Modelářský den ve Vilémovicích byl tentokrát kromě modelů lodí brázdících rybník na návsi doplněn také několika automodeláři. Okolo malé pískovny probíhal klidný a pohodový provoz a nikomu nevadila ani občasná převaha počtu modelářů nad přihlížejícími. Jelikož si bagrista spletl den konání a nedorazil, probíhala nakládka jen bobkem a malým nakladačem. Ten už naštěstí fungoval o něco stabilněji než na předchozích akcích, takže závěrečná nakládka návesu byla sice zdlouhavá, pomalá, ale nakonec úspěšná.


Kopřivnické dny techniky 15-16.06.13


Pokud ve vás následující fotky budí dojem marsovské krajiny, nenechte se zmást, tato akce se skutečně odehrávala na Zemi, v Kopřivnici na tatrováckém polygonu a červené zabarvení je způsobené barvou střechy stanu, který nás měl chránit před deštěm, ale díky sluníčku v něm bylo vedro jak v sauně. To nedělalo dobře lidem ani hydraulice, jediný David si pochvaloval že nepotřebuje bundu. Jelikož jízdní vlastnosti Mercedesu v písku jsou veskrze negativní, tak jsem jezdil jen do pískovny a po hlíně, kterou měli trialisti vedle. Pokračovaly testy nakladače a přestože vydržel aspoň částečně funkční oba dny, poruchy ukázaly na nutnou drobnou změnu konstrukce pístů. Na neděli byl naplánovaný výkop starého potrubí a jeho nahrazení propustky, ale jelikož Igor s jeřábem nedorazil tak to zůstalo jen u výkopu.Oficiální web akce: Kopřivnické dny techniky, reportáž od Davida tady.

MDD Senec 1-2.6. 2013


Medzinárodný deň detí v Senci je každoročně konaná velkolepá akce s doprovodným programem zahrnujícím ukázky policie, hasičů, záchrany a spousty dalších činností. Letos byli pozváni i kamionový modeláři, kteří měli připravenou dřevěnou plochu pro rozestavění silnice a předvádění modelů. Když pominu obvyklé bagrování a sklady tak se poprvé přepravovala řezanka do silážní jámy - několik nakladačů a traktorů s vlečkami v součinosti řezanku nejdřív nakládali, ta se pak odvážela do silážní jámy, kde se rovnala a pěchovala, skoro jako ve skutečnosti. Igor dorazil i s jeřábem a protože si konečně vyrobil závěsy na hák, většinu času trávil nakládáním a vykládáním betonových svodidel. Já sem testoval nový nakladač - sílu i manévrovatelnost má dobrou, i palety se s ním dají skládat, jen je potřeba spravit geometrii ramena a pístu lžíce.
Další fotogalerie tady, tady , tady a tu, oficiální video tu.

BESKYD MODEL KIT SHOW 04-05.05.13


Letos uplně nevyšlo počasí, takže ze začátku střídavě poprchalo a svítilo slunko, ale přesto se na hromadě písku sousedící s off-road polygonem pohybovalo několik Tater, doplněných okolo kroužícím Mercedesem. Proti loňskému ročníku dorazilo míň modelářů, ale i tak se pořád něco dělo - Igor s jeřábem nakládal kontejnery - nejdřív záměrně, a potom nuceně když ho akční řiďič vysypal z vleku v terénu. Pepa konečně dodělal rezatou kabinu T138 na bagru a už to vypadá jako pořádná vrana. Já sem poprvé zkoušel jízní vlastnosti nového vleku a vypadá to dobře, sice se soupravou nejde zajet do terénu, ale díky tomu že je krátký tak se s ním dobře manévruje.Nějaké další fotky tady, reportáž od Davida na fóru, video od Pepy a jedno z několika videí od Igora.


Slavičínský šikula 23.03.13


Na známou část plochy slavičínské sokolovny vymezenu pro RC modely se letos vlezly dva sklady a skládka uhlí, které se osvědčilo jako zajímavý materiál pro vnitřní akce. Díky tomu že nepráší a skoro nešpiní tak se převáželo na sklopkách i v bednách na valníku a nezbyde po něm žádný nepořádek. Jen bude potřeba proškolit dělníky ve skladu, protože jim pohyb v uhlí ještě dělá potíže. Jelikož je naše účast mezi místními modeláři už dobře známá, tak jsem po krátké době nemusel s ničím jezdit a stačilo hlídat a kontrolovat mladé a neklidné řidiče a rozdělovat jim práci a auta.


Další fotogalerie tady.


ProDítě Brno 08-10.03.13


V pátek klasicky nebylo mnoho návštěvníků ani modelářů, a po velké středeční přípravě silnic a hlíny se už jen dolaďovalo a sadila tráva. Protože nebylo čím nakládat hlínu tak sklopka zůstala v garáži a probíhala jen přeprava palet a trénink manipulace se šipkou.

Zato v sobotu volné plochy praskaly ve švech, dorazila spousta kamoioňáků, sklopkařů, tankistů, nějací dakaristi, expedice a zemědělci. Ovšem ze tří přítomných nakladačů dokázal be problémů nakládat jen jeden ten nejjednodušší Manitou, kterému vypomáhaly dva bagry a udržovaly několik sklopek pořád v pohybu. Mimo ně se na silnicích pohybovaly pěkně zmalované a ozářené trucky, sem tam nějaký traktor nebo závodní speciál. Podařilo se mě koupit pár kusů perfektních železných přepravních beden z omezené série, takže skladník jásal.Nejlepší to bylo v neděli, kdy už byly silnice poloprázdné. David objevil kouzlo jízdy s točnicovým vlekem a užíval si toho dost dlouho jak v terénu tak v úzkých prostorech. Jízda se sklopkou probíhala normálně než sem při couvání od mostu málem sletěl do hlubokého výkopu, ale naštěstí se rozběhly záchranné práce a medvěd byl zachráněný V3S-kou a lanovým bagrem, je to vidět na konci Davidového videa.

A na závěr klasicky srovnání všech tří dnů:

Další fotogalerie tady a tady, video od Pepy tu a článek od Davida včetně videa tady.


FOR MODEL Olomouc 02-03.03.13


Letos se olomoucká modelářská a sběratelská výstava nekonala ve známém věčně studeném pavilonu A, ale kvůli jeho rekonstrukcci se rozptýlila do zbývajících pavilonů a přilehlého parku. Stavební technika byla umístěna do pavilonu H, kde jsme dostali o něco menší plochu než loni, ale i tak se na ni vlezla hromada hlíny přepůlená mostem, dvě bagroviště, sklad, areál stavebnin, dakarský polygon a okolo cesta. V sobotu se hlavně bagrovalo a na cestách se míjelo několik sklopek - většinou přetížených, které kličkovaly mezi kamiony, dakaristy, traktorem, rolbou nebo osobními vozy.
V neděli už byl provoz na komunikacích klidnější, ale zase ožil sklad a přeposílal zboží do stavebnin a zpět. Jelikož se tam ale pohyboval šéf v kvádru, tak se nedalo moc zašívat a bylo potřeba makat. Aspoň se díky tomu rychle složilo zboží, co přišlo do stavebnin nebo do skladu.


Další fotogalerie tady.
A dlouhé video od Miloše tu.

Prezentace a propagace RC funkční modelařiny Strážnice 26.01.13


Vítaným zpestřením zimní pauzy byla prezentace modelů a bojové techniky ve strážnické tělocvičně. Jelikož nebylo dovoleno navážet dovnitř hlinu tak byl hlavním tématem dne provoz uhelného skladu, což i odpovídalo venkovním teplotám. Sklad byl několikrát vyprázdněný a naplněný do přistavených vozidel, jenže odpoledne už nevydžel nakladač a pro poruchu na čerpadle byl odstavený. Takže se přešlo na ruční nakládku což nelibě nesli někteří řidiči. Mimo to probíhal okolo transport zboží, tankové bitvy a diskuze modelářů a návštěvníků.
© Michal Boček 2011